logo
logo
 
 
pirelli Miller Oils Versace JRP Pfaff Motorsports Max Brakes sonax StopTech HSD Zestino NEXTMOD Maruyichi Auto JSpec WheelsCo Stripping Technologies Funkey Monkey BC Racing AP Shield JDM Parts by Maruyichi ATR wheelsdirect C17 Can-Jam
car

CSCS Season Opener Results
June 3, 2012 @ TMP, Cayuga

0
Posted on June 4, 2012

Drifting

Drifting – 1st Place Anthony NuVisionz
Drifting – 2nd Place Ryan Stock
Drifting – 3rd Place Marin Guilbault

 

Time Attack

Time Attack – Unlimited AWD – 1st Place Kimi Qin
Time Attack – Unlimited AWD – 2nd Place Dov Aronoff
Time Attack – Unlimited AWD – 3rd Place Paul Loeffelholz
   
Time Attack – Unlimited RWD – 1st Place James Kutschke
Time Attack – Unlimited RWD – 2nd Place Vinh Pham
   
Time Attack – Unlimited FWD – 1st Place Mark Botelho
Time Attack – Unlimited FWD – 2nd Place James Houghton
Time Attack – Unlimited FWD – 3rd Place Joe Li
   
Time Attack – Super Street AWD – 1st Place Michael Harvey
Time Attack – Super Street AWD – 2nd Place Jeff Beech
Time Attack – Super Street AWD – 3rd Place Kyle Power
   
Time Attack – Super Street RWD – 1st Place Daniel Lampron
Time Attack – Super Street RWD – 2nd Place Kenneth Wagan
Time Attack – Super Street RWD – 3rd Place Jun Ann
   
Time Attack – Super Street FWD – 1st Place Chris Boersma
Time Attack – Super Street FWD – 2nd Place Wilson Chan
Time Attack – Super Street FWD – 3rd Place Gitano Salandra
   
Time Attack – Street AWD – 1st Place Brandon Lue
   
Time Attack – Street RWD – 1st Place Michael Gardner
Time Attack – Street RWD – 2nd Place Frank Fast
Time Attack – Street RWD – 3rd Place Vince Strati
   
Time Attack – Street FWD – 1st Place Shawn Gilbert
Time Attack – Street FWD – 2nd Place Ryan Beck
Time Attack – Street FWD – 3rd Place Joshua Bannon

 

Drag Racing

Super Street*                                                          Finals re-scheduled for next event due to rain
Street Warz – 1st Place Jeff Misra
Street Warz – 2nd Place Gil Matea
Pure Street*                                                            Finals re-scheduled for next event due to rain
Bracket  – 1st Place Clint McAdams
Bracket  – 2nd Place David Knutson

 

Show and Shine

Best of Show

1st: Tom F. (Dodge Charger SRT-8)
2nd: Rob (Infinity G35)
3rd: Kyle V. (Can Am Spyder)

Speciality Awards – Best Of’s

Biggest club TTS (Toronto Tuner Syndicate)
Body Kyle V
Interior Rob (G35)
Engine Brian (Elevated)
Paint Toucan
ICE Trevor (Toasty)
Judges Favourite Joshua (Fiat)
Graphics Brian (Mazda AZ-1)

Class Awards

4th Gen Civic 1st: Zak E. 2nd: Scott T.
5th Gen Civic 1st: David S. 2nd: Paige Dunn
6th Gen Civic 1st: Brian R. 2nd: Ryan H.
7th Gen Civic 1st: Jijesh P 2nd: Andrew P.
8th Gen Civic 1st: Kevin So  2nd: Aldrich V.
9th Gen Civic 1st: Caren C.
Best Honda 1st: Ryan F. 2nd: Scott M.
Best Acura 1st: Matt S.
Best RSX  1st: Jason M. 2nd: Brian V.
Best Subaru 1st: Mario B. 2nd: Jason D.
Best Toyota 1st: Tom W. 2nd: Marc C.
Best Mazda 1st: Josh J. 2nd: Collin G.
Best Mitsubishi 1st: David G. 2nd: Alex B.
Best Nissan 1st: Chris H. 2nd: Billy T.
Best Hyundai 1st: Juriy
Best Genesis 1st: Nick L. 2nd: Ian H.
Best Scion XB 1st: Trevor (Toasty)
Best Volkswagen 1st: Justin W. 2nd: Phillip C.
Best Euro Other 1st: Eric C. 2nd: Joshua
Best Import Other 1st: Chris G
Best J-Body 1st: Andy D. 2nd: Bill S.
Best Ford 1st: Kevin D. 2nd: Alex B.
Best Domestic 1st: Brian M. 2nd: Toucan
Best Cobalt 1st: Jason P. 2nd: Elliot
Best Pontiac 1st: Duane
Best Dodge 1st: Tom F.
Best Truck/SUV 1st: Joe C.
Best Mini Truck 1st: James F. 2nd: Shawn H.
Best Bike 1st: Kyle V.

No Comments Yet

You can be the first to comment!

Leave a comment