logo
logo
 
 
Versace JRP pirelli Max Brakes Pfaff Motorsports sonax ROTA Wheels Pfaff Tuning Speclube Motul StopTech HSD NEXTMOD Maruyichi Auto KTuned Stripping Technologies Four Star Motorsport Funkey Monkey JSpec BC Racing AP Shield JDM Parts by Maruyichi ATR Legal Action wheelsdirect C17 Can-Jam
car

CSCS Round 4
Official Results

0
Posted on August 15, 2014

round4_pointspost_header

CSCS Results for August 10th, 2014 @ CTMP DDT

Drift

Drifting – 1st Place Dylan Sharpe
Drifting – 2nd Place Francisco Becerra
Drifting – 3rd Place Stephen Van Sleuwen

 

Time Attack

Time Attack – Unlimited AWD – 1st Place Richard Boake
Time Attack – Unlimited AWD – 2nd Place Mike McGinnis
   
Time Attack – Unlimited RWD – 1st Place Vince Strati
Time Attack – Unlimited RWD – 2nd Place Riaan Van Vuuren
Time Attack – Unlimited RWD – 3rd Place  Keta Chan
   
Time Attack – Unlimited FWD – 1st Place James Houghton
Time Attack – Unlimited FWD – 2nd Place Mitchel Hemmen
Time Attack – Unlimited FWD – 3rd Place Kyle Remus
   
Time Attack – Super Street AWD – 1st Place Stephen Deneka
Time Attack – Super Street AWD – 2nd Place Noel Sewpaul
Time Attack – Super Street AWD – 3rd Place  Richard Grossi
   
Time Attack – Super Street RWD – 1st Place Alan Candelma
Time Attack – Super Street RWD – 2nd Place Michael Gardner
Time Attack – Super Street RWD – 3rd Place Scott Shadbolt
   
Time Attack – Super Street FWD – 1st Place Wilson Chan
Time Attack – Super Street FWD – 2nd Place Chris Boersma
Time Attack – Super Street FWD – 3rd Place Eric Lavigne
   
Time Attack – Street AWD – 1st Place Corwin Amenot
Time Attack – Street AWD – 2nd Place Brandon Gomes
Time Attack – Street AWD – 3rd Place Alex Polski
   
Time Attack – Street RWD – 1st Plac Martin Derengowski
Time Attack – Street RWD – 2nd Place Tim Gaudry
Time Attack – Street RWD – 3rd Place Dave Biagoni
   
Time Attack – Street FWD – 1st Place Erik Dalla Riva
Time Attack – Street FWD – 2nd Place Derek Pawlowski
Time Attack – Street FWD – 3rd Place Chris Viera

 

Show and Shine

Best of Show
1st: Kevin DaCosta
2nd: Brett Jordan
3rd: John Wakely
Speciality Awards – Best Of’s
Largest club Toronto Tuner Syndicate
Best Graphics Tristan T
Body Jason Mendoza
Interior Clench
Engine Marco Bifolchi
Paint Jesse Beattie
ICE Billy T
Judges Favourite Chris De La Cruz
Class Awards
4th Gen Civic 1st: Jeff A
5th Gen Civic 1st: Mike C 2nd: Josh Icon
6th Gen Civic 1st: Devin Icon 2nd: Scott C
7th Gen Civic 1st: Ruben C  2nd: Shannon Pink
8th Gen Civic 1st: Nav Nextmod 2nd: Sherry Lue
9th Gen Civic 1st: Chris C 2nd: Kristina D
Best Honda 1st: Jacky Chu 2nd: Chris M
Best Acura 1st: Billy T 2nd: Corey Morton
Best RSX 1st: Jason M 2nd: Brian V
Best Subaru 1st: John Wakely 2nd: George B
Best Toyota 1st: Tom Nguyen 2nd: Joe B
Best Mazda 1st: Jesse Beattie 2nd: Mark K
Best Mitsubishi 1st: Justin Chan 2nd: Shane Roberts
Best Nissan 1st: Marco Bifolchi 2nd: Justin Lau
Best Hyundai 1st: Jim Gallant
Best Genesis 1st: Dj Matrix 2nd: Josh C
Best Volkswagen 1st: Nicholas C 2nd: Maurice
Best Euro Other 1st: Marten Metclaffe 2nd: Masad Khan
Best J-Body/ Cobalt 1st: Mike Bates 2nd: Chantal Carter
Best Ford 1st; Kevin Da Costa 2nd: Adrian Poon
Best Truck 1st: Dan Dovay 2nd: Greg Peters
Best Mini Truck 1st: Kim
Best Scion 1st: Sean Young
Best Mazda 3 1st: John Romano 2nd: Ryan J
Best Rotary 1st: Jonathan Z 2nd: Mike Branco
Best Import Other 1st: Robert G 2nd: Marko Perlic
Best Chrysler/ Dodge 1st: Clench
Best Altima 1st: Kinu Sentha
Best Chevy 1st: Brett Jordan
Best FRS/ BRZ 1st: Mike R 2nd: Cole

No Comments Yet

You can be the first to comment!

Leave a comment